Michaela Vodová

Michaela VodováMgr. Michaela Vodová (*21. 5. 1979 v Praze) pracuje jako sociální pracovník a zdravotní sestra v terénním týmu domácí hospicové péče v Jihlavě. Tato práce může někomu připadat těžká, ale Michaela o ní říká: “Smrt je součástí života, a ať o ní přemýšlíme nebo ne, vždy byla, je a bude přítomná všude kolem nás. Doprovázet umírající a jejich blízkým pomáhat v takové životní situaci je pro mě obrovská zkušenost, která mi dala svobodu a smíření se s vlastní smrtelností. Na život pohlížím jako na dar, který se má užít správně. Nejdůležitější v procesu života a smrti je lidská důstojnost. Kdyby se mě někdo zeptal, proč jsem aktivistkou, řekla bych vlastně skoro to samé. Kvůli svobodě, lidské důstojnosti a zodpovědnosti každého z nás za své rozhodování.” Také proto se v roce 2011 rozhodla a stala se členem České pirátské strany. Její aktivity v rámci Pirátů jsou popsané na jejím pirátském profilu. Díky členství u Pirátů se seznámila se členy jiných politických stran, hnutí a aktivisty, se kterými se spolupodílela na vzniku iniciativy za historicky první referendum v Jihlavě v otázkách odpadů. Je zakládajícím členem spolku Společně pro Vysočinu.

Michaela je vdaná a chová dva psy. Vystudovala Pedagogiku volného času na Teologické fakultě v Českých Budějovicích a tamtéž  pokračuje studiem Sociální a charitativní práce. Jejími zájmy jsou: literatura faktu i beletrie, příroda a zvířata, duchovní péče, etika, lidská práva a politika, sociální práce, svobodná kultura a internet a spostu dalšího. Jejími plány do budoucna jsou: dokončit školu, mít normální rodinný život, výcvik v existenciální psychoterapii a naučit se pořádně anglicky a správně dýchat. 

Michaela se k iniciativě přidala i přesto, že odpadová otázka není přímo tématem, kterým se zabývá. Jejím hlavním důvodem jsou informace a aktivní občanství. Myslí si totiž, že v tak velké otázce, jako je spalovna na území obce/města/kraje by měl vždy rozhodovat občan, ne pouze zastupitel. Povinností zastupitele je však získávat dostatek relevantních informací pro i proti záměru a zveřejňovat je tak, aby byly jasné a dostupné všem (ne například a pouze odborné veřejnosti a ne pouze jednostranné informace, jak se to děje v Jihlavě v otázce spalování odpadu již od roku 2008 pomocí Novin jihlavské radnice, které jsou částečně placeny z veřejných peněz).

V rámci iniciativy se podílela na plánování, sbírání informací a vytváření vzhledu referenda, a stará se o tento web a facebookovou stránku referenda.

Pokud máte zájem si s Michaelou popovídat, můžete ji napsat email, či kontaktovat na facebooku, její profil je veřejný. Telefonní kontakt je pouze pro novináře.

Kontakty:

Veřejný profil na facebooku.
Jabber/Email: michaela.vodova[a]pirati.cz
Mobil: 602 276 233