Klaus Mike Hübner

klausKlaus Mike Hübner (*14. 11. 1971 ve Frankenbergu/Sasko) nastoupil v září 1989 do maturitního ročníku. Krátce na to se stal členem občanského fóra „Demokratie Jetzt“, který se jako součást nové strany „Bündnis 90“ spojil v roce 1993 s německou stranou „Die Grünen“. Členem Strany zelených v Česku je od srpna 2010.

Po VŠ studiu, kde získal první a druhou státnici „Učitel pro gymnázia“ v kombinaci Německý jazyk / Dějepis, pracoval dva roky v ukrajinské Oleksandrija, kde koordinoval program tzv. Německého jazykového diplomu. Tento program koordinuje od roku 2001 do dnes na jihlavském státním gymnáziu. Protože mu záleží na vzdělanosti budoucích generací, rád se tamtéž ujal úřadu třídního učitele. Také je členem stravovací komise MŠ Demlova, kde řeší zdravé stravování dětí v mateřských školách.

Po více než 12 letech pobytu v Jihlavě je město již jeho domovem. Pořádal v Jihlavě různé aktivity (divadlo v německém jazyce, koncerty experimentální hudby). Je hrdý na to, že nemá řidičák, přednost dává kolu jako dopravnímu prostředku. Hlavní náplní života je pro něj rodina (manželka a 2 děti, 19 a 5 let).

V roce 2010 kandidoval poprvé do zastupitelstva za Zelené a hodlá znovu kandidovat v letošním roce. Klaus je od roku 2012 členem krajské rady Zelených. Dvouletý mandát mu na podzim končí, a Klaus má v plánu funkci obhajovat. V rámci interní agendy krajské a místní organizace se Klaus věnuje především otázkám tykající se školství a dopravy. Také ho zajímají sociální problémy týkající se menšin a cizinců v České republice.

Ve spolku „Společně pro Vysočinu“, kde je druhým místopředsedou, se angažuje též od roku 2012: „Během úspěšné práce v petičním výboru „Za navýšení počtu míst v Mateřských školách“, kde jsme nasbírali více než 2.000 podpisů Jihlavanů, jsem získal zkušenosti, které změnili můj pohled na dění v politice, především na komunální úrovni. Zjistil jsem, že důležité procesy a rozhodnutí se dělají bez toho, aby byl občan dopředu řádně informován. Přitom víme, že občané s kroky rady města Jihlavy mnohdy nesouhlasí. Kvůli tomu věřím, že jako spolek dokážeme vytvořit tlak na veřejné činitele, aby hráli s otevřenými kartami. To se podle mě čím dál tím více daří. Snažíme se vytvořit něco jako protipól k jednostranné mediální politice ze strany vedení města. Přál bych si, aby lidé-občané Jihlavy, kteří sdílejí naše cíle, našli odvahu a naději, že se něco změnit dá, a připojili se k nám.“

Pokud máte zájem si s Klausem popovídat, můžete mu napsat email, či kontaktovat na facebooku, jeho profil je veřejný.

Kontakty:

Veřejný profil na facebooku.

Email: klausmikehubner[a]gymnaziumjihlava.cz

1 komentář u „Klaus Mike Hübner“

Komentáře nejsou povoleny.